Ketua Menteri Negeri Sabah

Ketua Menteri adalah ketua kerajaan negeri Sabah.

Berikut adalah senarai ketua menteri Sabah dahulu dan sekarang.

SENARAI KETUA MENTERI SABAH

Tuan Donald Stephens 31.08.1963 – 31.12.1964
Tan Sri Peter Lo Su Yin 01.01.1965 – 1967
Tun Datu Hj. Mustapha bin Datu Harun 11.05.1967 – 31.10.1975
Tun Haji Mohd. Said Keruak 01.11.1975 – 13.04.1976
Tun Haji Mohd. Fuad Stephens 14.04.1976 – 06.06.1976
Datuk Harris Mohd. Salleh 07.06.1976 – 15.03.1985
Datuk Seri Panglima Joseph Pairin Kitingan 22.04.1985 – 16.03.1994
Datuk Seri Panglima Haji Sakaran bin Dandai 17.03.1994 – 26.12.1994
Datuk Seri Panglima Haji Mohd. Salleh Tun Haji Mohd. Said Keruak 27.12.1994 – 27.05.1996
Datuk Yong Teck Lee 28.05.1996 – 27.05.1998
Tan Sri Datuk Seri Panglima Bernard Giluk Dompok 28.05.1998 – 14.03.1999
Datuk Seri Panglima Haji Osu Haji Sukam 15.03.1999 – 27.03.2001
Datuk Chong Kah Kiat 2703.2001 – 25.03.2003
Datuk Seri Panglima Musa Haji Aman 26.03.2003 hingga kini
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s